Damir Džumhur nakon velike borbe ipak ostao bez nastupa na Mastersu u Parizu
Na kraju je presudio tie-break

Bh. teniser je poražen sa 2:1 u setovima

S. Pašalić

Damir Džumhur nije uspio kroz kvalifikacije da se plasira na Masters turnir u Parizu.

Najbolji bh. teniser je u finalnom kolu kvalifikacija nakon velike borbe poražen od Litvanca Ricardasa Berankisa sa 6:3, 3:6, 7:6.

Oba tenisera su na početku prvog seta krenula sigurno na svom servisu, ali je u petom gemu Berankis uzeo break Damiru i potvrdio ga te poveo sa 4:2.

Do kraja prvog seta je litvanski teniser uspio uzeti joše jedan break našem teniseru i to pri vodstvu 5:3 i na kraju osvojio prvi set sa 6:3.

U drugom setu je Džumhur puno bolje igrao te je uzimao break Berankisu u trećem i devetom gemu i na kraju osvojio ovaj set sa 6:3.

Berankis je u trećem setu prvi stigao do breaka i poveo sa 2:1, ali je Damir odmah uzvratio i izjednačio na 2:2.

Nakon toga su oba tenisera imala svoje prilike da stignu do novog breaka, ali se na kraju ipak otišlo u tie-break.

Tu se bolje snašao Berankis koji je sa 7:4 bio bolji i na kraju se plasirao u glavni žrijeb Mastersa u Parizu.

Ninoox
He moj Damire, bar jedan turnir prodji prvo kolo, to je za tebe ko zlatna medalja