Damir Džumhur podbacio, ništa od glavnog žrijeba Mastersa u Miamiju

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u finalu kvalifikacija za glavni žrijeb Mastersa u Miamiju.

Džumhur je u finalu igrao protiv čileanskog tenisera Alejanda Tabile, koji je porazio nakon sat i 56 minuta igre sa 4:6, 6:3, 6:4.

Damir je dobro otvorio meč, imao brojne brejk šanse, a jednu koristi u pravom momentu, u devetom gemu pri rezultatu 4:4 i dolazi do prednosti, a zatim mirno servira za osvajanje seta.

Tabilo, 167. igrač svijeta, pravi brejk na startu drugog seta, što mu je bilo dovoljno da odvede meč u još jedan set.

Kod rezultata 1:1 u trećem setu, Čileanac pravi novi brejk i na kraju je uspio da sačuva stečenu prednost, pa da priredi senzaciju i plasira se u glavni žrijeb Mastersa koji počinje sutra.