Džumhur uhvatio ritam, vezao drugi trijumf na turniru u Tunisu

Izborio plasman u četvrtinu finala

Haris Zilić

Prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur upisao je novi trijumf na turnirima iz Challenger serije, ovaj put na turniru u Tunisu.

Džumhur je u osmini finala turnira nakon velike borbe i dva sata igre savladao 33. tenisera svijeta Španca Martina Landalucea.

Prvi set Džumhur je odigrao maestralno i dobio sa 6:0 za manje od pola sata igre.

U drugom setu preokret španskog tenisera koji se probudio i nametnuo svoj ritam igre. Treći set Landaluce je dobio sa 6:3 i poravnao na 1:1 u setovima.

Treći set je loše počeo za Džumhura. Španac je na startu napravio brejk i poveo sa 2:0 u trećem odlučujućem setu.

Džumhur vrlo brzo vraća brejk, zatim uzima još jedan i okreće set na svoj mlin do konačnih 6:4 i ukupne pobjede od 2:1 u setovima.

Naš teniser je na ovom truniru postavljen za drugog nositelja i igra vrlo dobro pa se nadamo da može što dalje dogurati.

U slučaju da Damir osvoji turnir u Tunisu skočio bi oko 112. mjesta na ATP listi i bio bi mali korak blizu povratka u TOP 10.

Naredni protivnik Džumuhra u četvrtini finala turnira u afričkoj državi je francuski teniser Clement Tabur koji je trenutno 220. na ATP listi.

Džumhur je pokazao da mu ove godine itekako leže Challenger turniri jer je osvojio već dva, jedan u Italiji, jedan u Češkoj.