Ništa od glavnog žrijeba Wimbledona: Džumhur predao meč u finalu kvalifikacija

Šteta za našeg najboljeg tenisera

Haris Zilić

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u glavni žrijeb trećeg Grand slama sezone i za mnoge najjačeg teniskog turnira, Wimbledona.

Džumhur je u finalu kvalifikacija predao meč protiv španskog tenisera Alejandra Moro Canasa koji je 189. reket svijeta.

Naš teniser je meč predao nakon drugog seta, iako je bilo medicinskog time-outa, nije mogao Džumhur da nastavi duel.

Prvi set ponudio je ogromnu borbu. Moro Canas je poveo sa 4:1, Džumhur se brzo vratio u set i otišlo se u tie-break.

U tie breaku prvog seta velika borba na kraju slavlje Španca sa 8:6 za vodstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu Moro Canas je dobtro krenuo, napravio brejk, a sredinom seta Džumhur je zatražio medicinsku pauzu.

Nakon ukazivanja pomoći našem najboljem teniseru nastavljen je susret i set je priveden kraju rezultatom 6:4 za Španca.

Džumhur je poveo 1:0 u trećem setu, ali nakon toga nije mogao da nastavi i predao je meč zbog povrede.

Tako će Alejandro Moro Canas u glavni žrijeb Wimbledona pomalo iznenađujuće, ali na kraju i zasluženo jer je igrao dobro u kvalifikacijama.

Šteta za Damira, sjajnu prvu polovinu 2024. godine gdje je osvojio tri Challenger turnira mogao je krunisati plasmanom u glavni žrijeb Grand slama.

Na Wimbledon je došao kao 109. teniser svijeta, ostvario je dvije pobjede u kvalifikacijama i sve je bliže povratku u TOP 100 na ATP listi.