Bh. teniseri nakon preokreta poraženi u duelu protiv Perua

Bez šansi za finalni turnir

Endin Čaušević

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sa 3:2 u okršaju protiv selekcije Perua.

Bh. teniseri su ovim porazom izgubili šanse za ulazak u glavno takmičenje Davis Cupa na kojem će nastupati 18 najboljih reprezentacija.

Naša ekipa nakon jučerašnjeg dana imala je prednost od 2:1 nakon što su pobjede upisali Damir Džumhur i double par Mirza Bašić - Tomislav Brkić, ali je Peru uspio da dođe do preokreta.

Juan Pablo Varillas je uspio sinoć da pobijedi Džumhura sa 2:0, a po setovima je bilo 6:1 i 6:3.

U odlučujućem meču igrali su Alvarez i Nerman Fatić, a Peruanac je slavio sa 2:0. U prvom setu rezultat je bio 7:6, dok je u drugom setu Alvarez bio bolji od Fatića sa 6:4.

Peruanci su ovom pobjedom uspjeli da izbore plasman u doigravanje za ulazak u završni turnir.

S druge strane, bh. selekcija je uspjela da osigura ostanak u Prvoj svjetskoj grupi i za narednu godinu.