Đoković je danas u Rimu bio u centru pažnje, ali on je nastavio po starom

Novak lagano do naredne runde

Novak Đoković odigrao je danas svoj prvi meč nakon što je izbačen sa US Opena.

Foto - EPA

Na ATP turniru u Rimu svjetski broj jedan je bez većih problema savladao domaćeg tenisera Salvatorea Carusa sa 2:0, po setovimA 6:3, 6:2.

Jedan break u prvom setu je bio dovoljan Novaku. Napravio ga je u osmom gemu i zatim je lagano odservirao za osvajanje prvog seta sa 6:3.

U drugom setu Đoković odmah napada protivnički servis. Nakon duge borbe u trećem gemu uspio je da napravi break i zatim da ga potvrdi.

Nije se Caruso više mogao vratiti u meč. Đoković je lagano završio posao, dobio je set sa 6:2 i plasirao se u narednu fazu takmičenja, te je nastavio nizati pobjede i glavni je favorit za osvajanje turnira.