Federer lagano protiv Kohlschreibera
EPA

US Open, 4. kolo

E. Ganibegović

Roger Federer je u četvrtom kolu US Opena savladao Philippa Kohlschreibera sa 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 7:5.

Švicarski teniser je u ovaj meč ušao kao veliki favorit, pa je svoju ulogu opravdao do kraja.

U prvom setu Federer je nakon 39 minuta dobrog tenisa slavio sa 6:4 po gemovima, dok je u drugom setu njemački teniser osvojio samo dva gema, te izgubio sa 6:2.

Već se znalo da će Švicarac upisati pobjedu, međutim morao se odigrati još jedan set, u kojem je Kohlschreiber pokazao najviše, ali ipak nije bilo dovoljno.

Federer je tako došao i do trećeg seta sa 7:5 i plasirao se u sljedeću rundu gdje će snage odmjeriti sa Del Potrom, koji je bio bolji od Thiema.

Zanimljiva činjenica jeste da je ovo Federeru bila 12 pobjeda od 12 duela sa Kohlschreiberom.