Fognini osvojio turnir u Sao Paulu

Titula za Talijana

Italijanski teniser Fabio Fognini osvojio je ATP turnir koji se ove sedmice igrao u Sao Paulu.

Fognini je bio veliki favorit u finalu protiv 73. tenisera svijeta, Nicolasa Jarryja, ali se na kraju morao dobro pomučiti kako bi ostvario pobjedu.

Čileanski teniser je osvojio prvi set rezultatom 6:1 nakon samo 23 minute igre, ali Talijan je od tog trenutka proigrao i bez većih problema je osvojio naredna dva seta.

Prvo je u drugom setu uzvratio svom rivalu istom mjerom jer ga je dobio sa 6:1, da bi u odlučujućem setu nakon 35 minuta igre bio bolji sa 6:4.