Naslov za Serenu
Serena Williams jednostavno najbolja

US Open, finale (ž)

Teško je zaustaviti Serenu Williams. Teško, skoro nemoguće. Mlađa sestra Williams osvojila je US Opena i vratila se na vrh WTA ljestvice gdje je prije pet godina provela 57 sedmica. Jelena Janković je sve pokušala, ali nije uspjela više od časnog poraza. U prvom setu Srbijanka nije bila na svom nivou. Mučila se, promašivala te je nakon 5:2 za Amerikanku postalo jasno da je set riješen.
No, Jankovićeva se na kratko vratila, zaprijetila, ali je Serena slavila sa 6:4.

U drugom setu je Jelena popravila svoju igru. Imala je veliku priliku da osvoji set jer je servirala pri rezultatu 5:4, ali nije izdžala. Amerikanka je izjednačila, osvojila svoj servis te ponovo napravila break za velikih 7:5.
“Serena je bila sretnija u nekim ključnim trenucima. Nisam imala ni sreće, a mnogo sam grešaka napravila što je bilo presudno. Moram kazati kako se sestre Williams ne mogu uspoređivati sa ostalim igračicama. One su prejake i to je jedina istina”, istakla je Jankovićeva.
Ovo je bio deveti Grand Slam naslov za Serenu Williams.

Serena Williams (SAD, 4) - Jelena Janković (Srbija, 2) 6:4, 7:5