Nekad i Federer pokaže drugo lice

Psovao sudiji

Argentinski teniser Juan Martin del Potro sinoć je pobjedom nad Rogerom Federerom stigao do titule u Indian Wellsu.

Federer je u finalu prvog Mastersa sezone poražen od Del Potra, a očito je Švicarac bio nervozan, što baš nije čest slučaj kada je najbolji teniser svijeta u pitanju.

U završnici drugog seta, dok se lomilo u tie-breaku, Federer je slavio poen za 1:1, ali sudija je dopustio provjeru Argentincu, što je razljutilo Federera.

Federer je poručio sudiji da odj**e, dobacivao je još nešto, a na kraju se smirio i osvojio set. I u trećem se setu igrao tie-break, no tu je Delpo bio daleko bolji i zasluženo je stigao do pobjede.

Što se Federera tiče, on ostaje prvi na ATP listi, a sada se okreće Miamiju, gdje je također prvi favorit za trofej.