Nije bilo lako, ali Đoković je izbacio još jednog domaćeg igrača, slijedi okršaj Hrvatom?

Roland Garros

Nije bilo lako, ali Đoković je izbacio još jednog domaćeg igrača, slijedi okršaj Hrvatom?

Edmir Škorić

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Roland Garrosa, pošto je u drugom savladao Francuza Valentina Royera su četiri seta (3:6, 2:6, 7:6, 3:6).

Đokoviću leže francuski teniseri, pa nije poražen od Francuza od Miamija 2018. godine. U prva dva kola Roland Garrosa eliminisao je dva Francuza.

Mpetshi-Richard je uzeo set Đokoviću u prvom kolu, a Novaku ništa lakše nije bilo ni protiv Royera, kojeg je "sredio" u četiri seta.

U prvom setu Đoković je slavio sa 6:3, u drugom sa 6:2, da bi ipak Royer uspio da namuči Novaka u setu broj tri. Imao je Đoković i tu prednost, ali se Royer vratio.

U taj-brejku trećeg seta Nole je imao 3:0, ali onda Royer pravi seriju i dolazi do 3:3 uz duplu grešku na servisu Đokovića.

Oglasi

Nole je došao do 4:3 dobrim servisom, pa natjerao Francuza na grešku i sa mini - brejkom poveo sa 5:3. No, Royer uzvraća, brzo stiže do 5:5. Na drugi servis velika greška Royera, pa je srpski teniser stigao do prve meč-lopte, ali na servis rivala.

Duga razmjena, na kraju Royal dolazi do poena za 6:6, a potom i do prve set-lopte. Nije ju iskoristio, ali jeste drugu i odveo je meč u nastavak.

U setu broj četiri Đoković na 2:1 pravi brejk, vodi 3:1, a potom sigurnim servisom praktično rješava pitanje pobjednika.

Danas će meč drugog kola na Roland Garrosu odigrati Hamad Međedović, kojeg očekuje duel sa Casperom Ruudom, dok je treći srpski predstavnvik Milomir Kecmanović poražen od Portugalca Nuna Borgesa.

U toku je meč hrvatskog tenisera Dine Prižmića, koji je dobio prva dva seta protiv Brazilca Joaa Fonsece. Upravo će pobjednik tog meča biti naredni protivnik Đokovića.

Roland Garros, 2. kolo:
Royer - Đoković 3:6, 2:6, 7:6, 3:6

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti

Najčitanije iz kategorije