Novak Đoković u polufinalu Dohe!

Savladao neugodnog Gruzijca

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Dohi.

Svjetski broj jedan na odličan način je otvorio sezonu i sada su pred njim još dva izazova za prvu titulu u 2019. godini (Foto: EPA)

Srbijanski teniser danas je uz male proble savladao Gruzijca Nikoloza Basilashvilija sa 2:1, po setovima 4.6, 6:3 i 6:4.

Basilashvili je odigrao jako dobar prvi set, posebno početni dio kada je dva puta uspio oduzeti servis Đokoviću, koje se nije uspio vratiti u set, iako je bio blizu izjednačenja rezultata u osmom gemu prvog seta.

Gruzijac je uspio spasiti break loptu, uzeo je zatim gem na svoj servis, a u 10. gemu koristi drugu set loptu i dobija prvi set sa 6:4.

Međutim, u nastavku je Đoković dominantan. Već na otvaranju drugog seta pravi break kojeg je do kraja uspio i zadržati i osvajanjem drugog seta sa 6:3 dolazi do izjednačenja rezultata na 1:1.

Posljednji set ipak je donio uzbuđenja. Novak je u njega ušao breakom, ali je ovog puta Gruzijac uzvraća odmah. Međutim, prvi teniser svijeta u petom gemu ponovo oduzima servis protivniku, ali ovog puta je svoj servis sačuvao do kraja i na kraju je odlučujući set dobio sa 6:4 i došao je do pobjede u ovom meču.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Roberta Bautiste-Aguta, a meč je na rasporedu sutra.