Nerman Fatić nastavio sa fenomenalnom formom

Challenger u Perugi

Haris Zilić

Bh. teniser Nerman Fatić ima sjajnu sedmicu na Challenger turniru u italijanskoj Perugi koju je nastavio i danas.

Fatić je nakon još jednog uzbudljivog meča izborio plasman u četvrtinu finala turnira.

U osmini finala naš teniser je odigrao maratonski meč od dva sata i 25 minuta protiv Italijana Mattea Gigantea.

Fatić je slavio sa 1:2 u meču punom preokreta i drame.

Prvi set Gigante je dobio sa 6:4, a Fatić uzvraća u veoma neizvjesnom drugom setu. Drugi set naš teniser je dobio sa 6:7 nakon tie-breaka u kojem je slavio 4:7.

U trećem odlučujućem setu Fatić je prebacio tajing igre na svoju stranu, uzeo brejk protivniku i slavio sa 3:6 za konačnih 1:2.

Još jedan odličan meč za našeg tenisera kojeg nakon Challangera u Perugi čeka napredak na ATP listi.

U četvrtini finala Nerman Fatić čeka bolje iz argentinskog duela Cachin - Collarini, a upravo je Cachin postavljen za prvog nositelja.

Nerman Fatić je u Perugiu došao kao 271. teniser svijeta, a sjajnim nastupom popravit će značajno svoj plasman.

Prema trenutnoj ATP live listi plasman je popravio za 26 pozicija, a u slučaju da prođe u naredno kolo bio bi plasiran oko 230. pozicije.

Recimo da Fatić iznenadi do kraja i osvoji turnir u Perugi stigao bi do 175. pozicije na ATP listi.

E.Car
Bravo momčino! Nije mala stvar pobjediti igrača iz skoro top 100. Ovaj turnir je tvoj, samo jako!!!