Rublev savladao Thiema i oprostio se od Londona
Rublev slavio ali se oprostio od Londona (Foto: EPA)

Bezbolan poraz Austrijanca

Andrey Rublev pobijedio je Dominica Thiema u 3. kolu londonskog ATP Mastersa s 2:0 u setovima (6:2, 7:5)

Ovaj meč bio je rezultatski potpuno nebitan za ishod daljnjeg turnira.

Thiem je u susret ušao s dvije pobjede i sigurnim prvim mjestom i osiguranim polufinalom a s druge strane Rublev s dva poraza i bez ikakvih šansi za polufinale. Rus je iskoristio demotiviranost Austrijanca a i sam napokon pokazao veliki i nesporni kvalitet te je uz dva brza breaka projurio kroz prvi set u ovom meču. Uskoro je Rublev napravio break i u drugom setu, ali se pri 4:3 Austrijanac vratio, te uspio doći na samo gem od osvajanja drugog seta. Tada se Rublev opet budi, pravi niz od tri gema i pobjedom se uspjeva oprostiti od londonskog turnira.

Večeras će u izravnom susretu Rafael Nadal i Stefanos Tsitsipas odlučiti drugog putnika u polufinale ATP Mastersa.