Serena se oprostila od Roland Garrosa, Rybakina ide u četvrtfinale

Zaslužena pobjeda kazahstanske teniserke

Endin Čaušević

Američka teniserka Serena Williams oprostila se danas od Roland Garrosa.

Serena je u osmini finala igrala danas protiv Elene Rybakine koja je uspjela da slavi sa 2:0 u setovima i plasira se dalje.

Rybakina je od samog početka bila dosta bolja od nekada najbolje teniserke svijete i lakše od očekivanog je stigla do pobjede.

Prvi set trajao je 36 minuta gdje je dominirala kazahstanska teniserka koja je ovaj set dobila sa 6:3.

Serena je u drugom setu pružila nešto bolji otpor i pokušala je da dođe do izjednačenja, ali to nije uspjela.

Kod rezultata 5:5 Rybakina je napravila break i povela sa 6:5, a onda je bila sigurna na svoj servis i zaključila je ovaj set, ali i meč.

Rybakina će u četvrtfinalu igrati protiv Pavlyuchenkove koja je izbacila u osmini finala Azarenku sa 2:1 u setovima.