Džumhur nastavio sa odličnim partijama

Challanger u Rumuniji

H. Zilić

Bh. teniser Damir Džumhur nastavlja sa odličnim partijama na Challenger Turnirima.

Džumhur se danas plasirao u četvrtinu finala turnira u rumunjskom Sibiu.

Naš teniser je odigrao sjajan meč u osmini finala i savladao Johana Niklesa iz Švicarske za sat i 17 minuta igre.

Damir je od početka igrao fenomenalno i protivniku nije dao puno šansi. Prvi set je pripao Džumhuru sa 6:4, a drugom setu slična igra na terenu koju je Džumhur priveo kraju sa 6:3 za konačnih 2:0.

Našeg najboljeg tenisera u četvrtini finala očekuje duel protiv Lukasa Kleina i u ovaj meč Džumhur ulazi kao blagi favorit.

Pored Džumhura u četvrtini finala je i još jedan teniser, a riječ je o Nermanu Fatiću koji će za protivnika imati Ivana Gakhova.

Na pomenutom turniru, Džumhur je postavljen za šestog nosiocaa i došao je kao 192. reket svijeta. Nakon plasmana u četvrtinu ifnala mogao bi popraviti svoj plasman na ATP listi.

Sa druge strane Nerman Fatić je u Rumuniju došao kao 258. teniser svijeta tako da i njega očekuje skok na ATP listi.

Naši teniseri su prošli vikend u Širokom Brijegu ostvarili trijumf protiv Meksika u okviru Davis Cupa.

Ovome dodjamo da je BiH u Sibiu imala i trćeg predstavnika to je bio Mirza Bašić koje je eliminisan na samom startu.

plemic
challengar je nivo turnira za mlage neafirmirane igrače, a ne za izhlapljele veterane,