Tipsarević se plasirao u sljedeće kolo, bolji od Kokinakisa
EPA

US Open 1. kolo

E. Ganibegović

Janko Tipsarević je u prvom kolu US Opena bio bolji od Tanasija Kokinakisa sa 3:2, po setovima 7:6, 6:3, 1:6, 6:7 i 3:6.

Srpski teniser je za nešto više od četiri sata igre stigao do teške pobjede.

Kokinakis je bio bolji protivnik u prva dva seta, dok Tipsarević nije bio na nivou, pa je Australac vodio sa 2:0 i sve je upućivalo na poraz srpskog tenisera, ali nakon toga veliki preokret u igri Tipsarevića, koji je počeo fenomenalno igrati.

Janko najprije osvaja treći set, u kojem je izgubio samo jedan gem, pa zatim stiže do poravnanja kada u četvrtom setu slavi sa 6:7.

Sve je išlo prema velikom preokretu srpskog tenisera, što se na kraju i desilo.

Stigao je Tipsarević na kraju do pobjede, kada je sa 3:6 u petom setu izbacio Kokinakisa iz daljeg takmičenja.