Zverev "pomeo" Rubleva i plasirao se u četvrtfinale

Nijemac odigrao sjajan meč

E. Čaušević

Njemački teniser Alexander Zverev plasirao se u četvrtfinale Australian Opena.

Zverev je danas igrao meč osmine finala protiv Andreyja Rubleva i slavio je s laganih 3:0. Sedmi nositelj turnira nije imao previše problema protiv Rubleva, te je lakše od očekivanog došao do pobjede.

Nijemac je prvi set riješio nakon svega pola sata sa 6:4, dok se drugi set igrao jednu minutu manje, a rezultat je također bio 6:4 za Zvereva.

Očito je njemački teniser danas bio preplaćen na rezultat 6:4, jer je to bio konačni ishod trećeg seta nakon 40 minuta igre.

Zverev u četvrtfinalu igra protiv Stana Wawrinke koji je jutros sa 3:2 pobijedio Medvedeva u fantastičnom okršaju.