Mađarska osvajač Svjetskog kupa

U finalu savladali Australiju

Vaterpolisti Mađarske osvajači su Svjetskog kupa koji se održavao u Berlinu.

U finalu su Mađari rezultatom 10:4 savladali Australiju i tako stigli do svoje pete titule na Svjetskim kupovima.

Mađari su nakon prve četvrtine vodili sa 2:1, a na poluvremenu sa 4:2 i sve dileme oko pobjednika su riješili u trećem periodu u kojem su slavili sa 4:0. U posljednjoj četvrtini je bilo 2:2, dovoljno za sigurnu i ubjedljivu pobjedu Mađara.

Najefikasniji je kod Mađara bio Peter Krisztian Manhercz sa četiri gola, dok su Bence Batori, Matyas i Gergo Zalanki zabili po dva gola.

U Australiji niti jedan igrač nije postigao dva gola, a po jedan su zabili Ford, Younger, Power i Kayes.