Parisu pobjeda u posljednjem spustu sezone

Feuz najbolji spustaš

Italijan Dominik Paris pobjednik je posljednjeg spusta sezone Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji je održan u Soldeu, a mali Kristalni globus u ovoj disciplini osvojio je Beat Feuz iz Švicarske.

Paris, kojem je ovo četvrta pobjeda u spustu ove sezone, ostvario je najbolje vrijeme 1:26.80. Sa 34 sekunde zaostatka drugu poziciju je zauzeo Kjetil Jansurd, dok je treće mjesto pripalo Nijemcu Otmaru Striendingeru koji je za Parisom kasnio 41 sekundu.

Današnja pobjeda Parisu svejedno nije bila dovoljna i za preuzimanje vodstva u poretku ove discipline. Kao prvi završio je Beat Feuz sa 540 osvojenih bodova, drugi je Paris sa 20 manje, dok je treći Kriechmayr sa 339 bodova.