GOŠK deklasirao Orašje

Težak poraz Orašja

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su Orašje s 5:1 u susretu 14. kola Prve lige Federacije BiH.

Tim iz Gabele je dominirao u ovom meču, te je na kraju stigao do zaslužene pobjede, kojom su se pridružili vrhu tabele.

Poveli su domaći već nakon pet minuta preko Bošnjaka, da bi već u 23. minuti nakon gola Mišića za 2:0, bilo jasno kako će bodovi ostati u Gabeli.

Tako je i bilo. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, da bi u nastavku Labudovi bili potpuno potopljeni.

Ereiz je u 52. minuti povećao prednost na 3:0, a deset minuta kasnije Ramić koristi penal i pogađa za uvjerljivih 4:0.

Novi gol u mreži Orašje viđen je u 69. minuti kada Dodig pogađa za 5:0, da bi u finišu meča Lugavić postigao počasni gol za goste iz Orašja za konačnih 5:1.

Prva liga FBiH, 14. kolo:

GOŠK - Orašje 5:1 (Bošnjak 5', Mišić 23', Ereiz 52', Ramić 62'p, Dodig 69' / Lugavić 86')

GOŠK: Brkić, Čolić, Bošnjak, Dalmatin, Ereiz, Odak, Mišić, Mekić, Ramić, Senić, Dodig.

ORAŠJE: Kurbašić, Lugavić, Pejić, Isanović, Gajčević, Zukić, Vidović, Marošević, Aletić, Maskaljević, Prgić.