Željezničar ispustio pobjedu u Bugarskoj

Remi protiv Ludogoretsa

Juniori FK Željezničar remizirali su na gostovanju kod bugarskog Ludogoretsa s 1:1 u prvom susretu UEFA Lige mladih.

Dobar meč odigrao je sarajevski tim i na kraju su izborili odličan rezultat pred uzvrat koji se igra za tri sedmice.

Željezničar je dobro ušao u meč. Žerić je u 10. minuti prijetio domaćem golu, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Zatim je Željim golman Dujmović imao dvije odlične intervencije, posebno u 15. minuti kada je igrač domaćih Milkov izašao sam pred njega.

Uzrvarili su Plavih preko Mujagića čiji udarac u 20. minuti brani golman Damyanov. Zatim je u 34. minuti Željezničar imao sjajnu šansu preko Dubačkića koji s pet metara šutira preko gola.

Prvo poluvrijeme okončano je pokušajima Hajdarevića i Kovacheva, međutim mreže su nakon prvih 45 minuta mirovale.

Domaći su u nastavku prvi imali dobru šansu. Dujmović brani udarac Kovacheva, a zatim Dost ne pogađa iz dobre situacije.

Kazna je stigla u 63. minuti. Plavi su golom Ajdina Mujagića došli do vodstva od 0:1.

Sedam minuta nakon primljenog gola Ludogorets je imao dobar pokušaj. Ponovo je Dost u šansi, ali je ponovo neprecizan.

Međutim, u 88. minuti domaći su stigli do izjednačenja. Pogodio je Minchev za konačan rezultat susreta od 1:1.

Uzvratni meč se igra za tri sedmice na Grbavici.