Tekija u Blagaju

Blagaj

SportSport.ba
Teme:

Proteklog vikenda je u Blagaju održan 10. po redu Memorijalni turnir "Zejnil Selimotić Zeko",na kojem su učestvovale kadetske ekipe Veleža, Zrinjskog, Sarajeva i Širokog Brijega.

U polufinalnim utakmicama Sarajevo je deklasiralo Velež 5:0, dok je Široki Brijeg slavio minimalno protiv Zrinjskog 1:0.

U finalnom susretu kadeti Sarajeva su nakon boljeg izvodenja jedanesteraca pobjedili Široki Brijeg 3:2. Široki Brijeg je poveo golom Marija Mikulića vec u 10. minuti. U drugom poluvremenu je trener kadeta Sarajeva Dženan Uščuplić napravio čak osam izmjena, što je donijelo rezultat, rezervista Edin Šeko je bio strijelac izjednačujuceg gola u 76. minuti.

Kod izvodenja jedanesteraca golman Sarajeva Ervin Mujaković je zaustavio pokušaje
Šekelje, Jelića Kvesića, dok su strijelci za Sarajevo bili Nuhić u prvoj seriji te Pandža u četvrtoj.

Domaćin turnira ekipa Veleža je nakon teškog poraza u subotu, uspjela u nedelju savladati ekipu Zrinjskog rezultatom 3:1.

Na kraju turnira za najboljeg golmana je proglašen Ervin Mujaković, najbolji strijelac je Jasmin Peljto, dok je najbolji igrač Mario Kvesić iz ekipe Širokog. Trofej far play je pripao ekipi Zrinjskog.