Student i Napredak sve bliže nižem rangu

Premijer liga, 15. kolo

Petnaesto kolo Premijer lige BiH u odbojci za muškarce ponudilo je nekoliko zanimljivih susreta, a svakako je najinteresantniji bio duel između četvrtoplasiranog Gacka i trećeplasirane Modriče koji je na kraju pripao domaćim odbojkašima rezultatom 3:2.

Bijeljinski Radnik je bez većih problema sa 3:0 na domaćem parketu savladao ekipu Domaljevca, zanimljivo je da je rezultat u sva tri seta glasio 25:18. Sa 3:0, ali u gostima, slavila je i Mladost. Lider bh. šampionata nije imao većih problema na gostovanju kod Napretka čiji su odbojkaši tek u posljednjoj dionici igre pružili nešto ozbiljniji otpor prvoplasiranoj ekipi i glavnom kandidatu za šampionsku titulu.

Drugoplasirano Jedinstvo slavilo je u jednoj jako kvalitetnoj odbojkaškoj predstavi na gostovanju u Kalesiji. Nakon vodstva gostiju iz Brčkog od 2:0 u setovima, domaći odbojkaši treći period igre rezultatom 28:26 rješavaju u svoju korist, a potom u vrlo interesantnom četvrtom setu gube sa 25:23 za konačnih 1:3 i pobjedu gostiju.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Kaknju, gdje su domaćini imali vodstvo do 2:0 do kojeg nisu stigli nimalo lako. Nakon što su u prvom setu slavili tijesno sa 25:23, a potom sa 25:18 otišli na vodstvo od 2:0, uslijedio je revanš gostiju koji su osvojili treći set (23:25) i smanjili na 2:1.Prava drama viđena je u četvrtom setu u kojem su odbojkaši Kaknja slavili sa 26:24 i tako stigli do trijumfa od 3:1. Bila je to osma ovosezonska pobjeda za Kakanjce.