Banja Luka je nekada bila grad rukometa, a danas?

Službeni spiker pozivao na linč

A. Beganović

Rukometaši Borca u 5. kolu Premijer lige savladali su Bosnu (30:27), a ovaj susret imao je i svoje treće poluvrijeme, odnosno glave uloge odigrali su sudije, službeni spiker i dio domaćih navijača.

S obzirom da je Bosna u utakmicu sa Borcem ušla znatno oslabljena iz Borca su očekivali sigurnu pobjedu, no na terenu su prema riječima gostiju stvari izgledale dosta drugačije.

Iako su Banjolučani "pripremili teren" sa sudijskim parom Šatordžija-Pandžić, oslabljeni Studenti su većim dijelom susreta bili u vodstvu. Kada su iz Banja Luke, nekada grada rukometa, vidjeli da je vrag odnio šalu u priču se uključio i služebni spiker, a sudije su u posljednjih 15-ak minuta, prema riječima trenera Bosne, "dodali gas".

"Sramota, ovo još nigdje nisam doživio. Od prve minute sudije su bile na strani domaćih, a u samom finišu susreta na scenu je stupio i službeni spiker. Hvatajte ih žive orilo se iz spikerovog grla uz odobravanje dijela publike. Na kraju isti taj čovjek, koji je zalutao u sport, poželio nam je sretan put u Sarajevo i u našu državu. Još ne mogu sebi da dođem", za SportSport.ba govori razočarani trener Bosne, Zuhdija Korkarić.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

"Posebna je priča direktor Borca, Nebojša Goliuć i doista mi nije jasno kako su ljudi koji vole rukomet u Banjoj Luci dozvolili da im takav čovjek bude na čelu kluba. Htio sam s ekipom napustiti teren, ali sam zbog ljudi koji su stvarali Borac i onih pravih ljubitelja rukometa odlučio da ostanemo na terenu. Odmah sam obavijestio čelnike Saveza o dešavanjima u Banjoj Luci i očekujem njihovu reakciju. Ne mogu da vjerujem, u našoj ekipi igra dečko od 17 godina. Šta da mu kažem. Prvenstvo je neregularno, u prošlom kolu Konjuh je pokraden u Banjoj Luci, a večeras je ovo mnogo gore od toga. Strašno,a sve što sam rekao može se vidjeti i na snimku utakmice", dodaje Korkarić.

Podsjetimo, čelnici Konjuha su nakon krađe u Banjoj Luci razmišljali o istupanju iz lige, a sve je očitije da je Banja Luka nekada bila grad rukometa. Danas je to sasvim druga priča...