Amel Tuka šesti na Olimpijskim igrama Tokiju
Foto - Screenshot

Finale na 800 metara

Amel Tuka osvojio je šesto mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Amel je utrku završio sa vremenom 1:45.98 i nije imao svoj prepoznatljivi finiš koji mu je donosio.

Zatvoren je Tuka bio u većem dijelu trke. Na kraju nije uspio da finišira dobro i zauzeo je šesto mjesto.

Zlatnu medalju osvojio je Kenijac Emmanuel Korir sa vremenom 1:45.06, a kenijsko slavlje je 'pojačao' Ferguson Rotich koji je osvojio srebro sa vremenom 1:45.23.

Na trećem mjestu našao se Patryk Dobek iz Poljske koji je imao vrijeme 1:45.39.