Sandra Perković nije uspjela odbraniti titulu

Kubanka Caballero osvojila zlatnu medalju

A. Beganović

Hrvatska atletičarka Sandra Parković nije uspjela odbraniti titulu svjetske prvakinje u disciplini bacanje diska.

Sandra Perković je na Svjetskom prvenstvu u Pekingu osvojila srebrenu medalju. Nije uspjela odbraniti titulu iz Moskve, ali je stigla do još jednog fenomenalnog rezultata.

Hrvatska atletičarka je prije posljednje šeste serije bila na četvrtom mjestu, a onda je disk bacila na 67.39 metara, te je prestigla Yaimu Perez i Nadine Muller.

Zlatnu medalju sa hicem 69.28 osvojila je Kubanka Denia Caballero, dok je bronzanu medalju osvojila njemačka atletičarka Nadine Muuler (65.53).