Rossoneri sigurni protiv Torina, povratak Zlatana, Gojaku poluvrijeme
Foto - EPA

Nova tri boda za Milan

Milan je u 17. kolu Serije A pobijedio Torino sa 2:0 i tako je zadržao vodeće mjesto na tabeli i nakon ovog kola.

Nakon što su tokom sedmice poraženi u derbiju od Juventusa, mnogi su vjerovali da će to unazaditi Rossonere, ali to se nije desilo.

Milan je od prve minute dominirao. Igrao je tim Stefana Piolija jako dobro, a u 25. minuti zabijaju i gol. Prekrasnu akciju završava Rafael Leao za 1:0.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Dosuđen je penal, a Franck Kessie je siguran.

Sve što je Torino uspio napraviti je prečka Ricarda Rodriguzea iz slobodnjaka u finišu prvog dijela.

U nastavku mirna igra domaćeg tima. Nisu gostima dopustili previše, nisu ni oni jurišali i lagano su održavali prednost.

Šansu je nakon mjesec i po pauze za igru dobio i Zlatan Ibrahimović koji je ušao u 85. minuti, a kod Torina je Amer Gojak odigrao prvo poluvrijeme.

Milan je sa ova tri boda došao do brojke od 40 bodova, imaju četiri više od Intera koji ima utakmicu manje.