Aguerov tango protiv Newcastlea

Sjajni Aguero postigao pet pogodaka

Sergio Aguero junak je u osmog kola engleskog Premiershipa. Fantastični Argentinac je s pet pogodaka vodio Manchester City do pobjede nad Newcastleom od 6:1.

Loše je počeo City. Golom Aleksandra Mitrovića Newcastle je vodio s 1:0 nakon 18 minuta igre, ali je zatim na scenu stupio Aguero.

Izjednačio je Argentinac na 1:1 u 42. minuti, da bi zatim u nastavku utakmice pogađao još četiri puta. Dodatni gol za Građane postigao je Kevin de Bruyne za uvjerljivih 6:1.

West Ham ne zna igrati protiv manjih timova. Danas su na gostovanju osvojili bod kod Sunderlanda (2:2), iako je domaći tim imao dva gola prednosti nakon 20-ak minuta igre.

Leicester je upisao novu pobjedu. Slavili su na gostovanju kod Norwicha s 2:1, a Stoke je uspio do druge ovosezone pobjede stići na gostovanju u Birminghamu kod Aston Ville (1:0). Jedini gol je postigao Marko Arnautović.

Bournemouth je remizirao s Watfordom (1:1).

Premiership, 8. kolo:

Manchester City - Newcastle 6:1 (Aguero 42', 49', 50', 60', 62', De Bruyne 53'/ Mitrović 18')
Aston Villa - Stoke 0:1 (Arnautović 55')
Bournemuouth - Watford 1:1 (Murray 28' / Ighalo 45')
Norwich - Leicester 1:2 (Mbokani 68' / Vardy 28'p, Schlupp 47')
Sunderland - West Ham 2:2 (Fletcher 10', Lens 22' / Jenkinson 45+1', Payet 60')