Ahmedhodžić iskoristio svoje najbolje oružje i sjajno asistirao za gol Bordeauxa

Nažalost, opet su poraženi

E. Ganibegović

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić odigrao je novih 90 minuta za Bordeaux.

Nakon užasnog debija gdje je njegov tim poražen od Reimsa s 5:0, Bordeaux je upisao novi, ali znatno blaži poraz od 3:2 na gostovanju kod Lensa.

Krenulo je kao horor za gostujući tim, s obzirom na to da je domaćin u razmaku od 16 minuta postigao tri gola.

Kalimuendo je doveo Lens u vodstvo u 10. minuti, Kakuta je duplirao vodstvo iz penala 12 minuta kasnije, da bi Fofana povisio na 3:0 u 26. minuti. U 33. minuti Ahmedhodžić je proslavio prvi gol sa svojim novim timom, a na 3:1 je smanjio Elis.

Ta četiri gola pogledajte klikom OVDJE.

Na samom otvaranju drugog dijela igre, tačnije u 51. minuti, svoje najbolje oružje iskoristio je Anel Ahmedhodžić, a to je iznošenje lopte na protivničku polovicu terena.

Sjajno je to uradio, dodao do Hwanga koji se sjajno nalazi i pogađa za 3:2, no nažalost više od toga Anelov tim nije mogao.

Bordeaux je s 20 poena na posljednjem, 20. mjestu u Ligue 1, dok je Lens osmi s 36 bodova.

U narednom kolu Anel i ekipa dočekuju Monaco, dok će Lens ugostiti Lyon.