Ajax ponizio PSV

Derbi holandskog prvenstva

Adnan Beganović

Odigran je veliki derbi holandskog prvenstva u kojem su fudbaleri Ajaxa posramili PSV i tako nastavili niz nepobjedivosti na svom terenu.

U najvećem derbiju holandskog prvenstva viđena je dopadljiva igra. Fudbaleri Marca Van Bastena u prepunoj Amsterdam Areni porazili su svog najljučeg rivala, ekipu PSV sa visokih 4:1. Ajax je u ovu utakmicu ušao znatno oslabljen. Domaćim su nedostajali povređeni Huntelaar, Cvitanić, Stekelenburg, Aissati i Van der Heijden, no njihovo izbivanje sa terena nije se mnogo osjetilo.

Domaći su zasluženo poveli u 27 minuti susreta pogodkom Luisa Suareza, da bi gosti izjednačili preko Afellaya u 56 minuti.

Svoju nadmoć na terenu Ajax je krunisao u zadnjih 15 minuta. U tom periodu Ajax je preko Sulejmanija, Leonarda i Pietersa koji je pogodio sopstvenu mrežu, utrpao tri komada ekipi PSV-a i sasvim zasluženo upisao tri nova boda na svoj konto.

Ajax - PSV 1:0

Ajax - PSV 1:1

Ajax - PSV 2:1

Ajax - PSV 3:1

Ajax - PSV 4:1