Ajax utrpao šest komada grčkoj ekipi u prijateljskoj utakmici, posljednji gol je prava majstorija
Schone je sjajno pogodio u 80. minuti

Prvak Holandije nastavlja sa pripremama za novu sezonu

S. Pašalić
Teme:

Ajax je odigrao prijateljsku utakmicu protiv grčke ekipe OFI Crete i slavio sa visokih 6:2.

Prvak Holandije je stigao i do četvrte pobjede u pet odigranih pripremnih utakmica, a danas je već u 5. minuti poveo kada je Huntelar pogodio za 1:0.

Ipak, samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili kada je Semedo postigao gol. Ajax je do novog vodstva stigao u 26. minuti nakon što je de Wit pogodio za 2:1.

Grci su u 56. minuti ponovo stigli do izjednačenja kada je Tsilianidis postigao gol za 2:2.

Nakon toga je Ajax ubacio u brzinu više i golovima Pieriea u 57., Huntelara u 59. i de Wita u 68. minuti stigao do vodstva od 5:2.

Lasse Schone je zaokružio sjajnu igru Ajaxa u 80. minuti fenomenalnim golom iz slobodnog udarca za konačnih 6:2.