Bosanac obukao 'desetku' Australije i izveo majstoriju: Golman nije bio svjestan da je primio gol

Ajdin Hrustić postigao prvi gol za reprezentaciju

Reprezentacija Australije pobijedila je Kuvajt sa 3:0 u susretu kvalifikacija za Svjetskog prvenstva.

Lagano su Australci stigli do trijumfa u ovom susretu, a Kuvajt je još i dobro prošao sa samo tri gola u mreži.

Domaći su poveli već iz prvog napada. Leckie je zabio za 1:0, a zatim nakon promašenog penala Boylea, Irvine zabija za 2:0 u 24. minuti.

Ovo je bio rezultat nakon prvog poluvremena, a u 66. minuti Bosanac u australskom dresu Ajdin Hrustić postiže fenomenalan gol za 3:0.

Dosuđen je slobodnjak na 20-ak metara od gola. Hrustić je preuzeo odgovornost i zatim je opravdao 'desetku' na leđima.

Golman Kuvajta nije bio svjestan da je primio pogodak i vidljivo je bilo razočarenje na njegovom licu kada je vidio loptu u mreži.

Ovo je na kraju bio i konačan rezultat susreta, a Australija je došla do pete pobjede u pet utakmica.

Hrustiću je ovo bio četvrti meč za Australiju i postigao je svoj prvi gol.

Ovaj 24-godišnjak je trenutno član Eintrachta iz Frankfurta, a podsjetimo, odbio je nastupati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Poziv je imao kada je nastupao u Nizozemskoj za ekipu Groningena.