Udarac koji je ugasio snove i nadanja Alena Halilovića, to prije nije doživio: "Više se nisu javili"
Foto: Pro Shots Photo Agency

A, sve je bilo dogovoreno

Udarac koji je ugasio snove i nadanja Alena Halilovića, to prije nije doživio: "Više se nisu javili"

Endin Čaušević

Hrvatski fudbaler Alen Halilović najavljivao je povratak na veliku scenu, ali poniženje koje je doživio moglo bi staviti tačku na njegove snove i nadanja.

Halilović je svojevremeno važio za jednog od najtalentovanijih igrača u Evropi, te se od njega očekivala blistava karijera, ali od toga na kraju nije bilo ništa.

Još kao tinejdžer je napustio zagrebački Dinamo i potpisao je za Barcelonu gdje je prvo igrao u rezervnoj ekipi katalonskog kluba.

No, u Barceloni nije dobio nikada pravu priliku, a potom je išao na posudbu u Sporting Gijon nakon čega ga je klub ubrzo prodao za pet miliona eura u HSV. Poslije toga igrao je još za Las Palmas, Milan, Standard Liege, Heerenveen, Birmingham, Reading i Rijeku, ali nigdje nije opravdao očekivanja.

Halilović je nakon odlaska iz Rijeke bio bez kluba pola godine i na ljeto 2023. godine otišao je u Fortunu Sittard što je bio dobar potez jer je u nizozemskom klubu počeo pružati odlične partije.

Ipak, u protekloj sezoni nije bio na očekivanom nivou i u klubu mu zamjeraju velike oscilacije u formi zbog čega su odlučili da ga prodaju već ovog ljeta jer ne žele da za godinu dana ide besplatno po isteku saradnje.

Oglasi

Fortuna želi da zaradi barem nešto od Halilovića koji ima na stolu nekoliko ponuda, ali to nisu klubovi iz onog najvećeg ranga u koji je on najavio da će se vratiti i da će mu to biti naredni korak.

Međutim, jasno je da od toga nema ništa jer je najkonkretniji bio Qarabag iz Azerbejdžana s kojim je Halilović skoro sve dogovorio, ali nakon toga oni mu se više nisu ni javili.

Nizozemski mediji pišu da je sve završilo na neslavan način i to zbog Halilovićevog zahtjeva kada je dužina ugovora u pitanju. Prvo su postigli dogovor, ali se on predomislio oko dužine ugovora što je tražio da se prepravi.

"Tražio je od njih da mu daju drugačije trajanje ugovora od onog što su dogovorili, a čelnici Qarabaga više mu se nisu ni javili", piše nizozemski Voetbal International.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Također, pored Qarabaga ovaj 29-godišnjak na stolu ima ponude iz Turske, Kipra, Amerike i Azije.

Top Komentari

Hanibal
Mogao bi u FK Sarajevo, ali bez ikakave naknade (kao slobodan igrac).
1 0
user1676159294
Rinaka
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi