Sjajni Amar Rahmanović postigao dva gola i donio svom timu gostujuću pobjedu
Rahmanović s dva gola srušio Ural.

Reprezentativac BiH

Eldar Ganibegović

Bh. fudbaler Amar Rahmanović nalazi se u dobroj formi. Potvrdio je to i danas s dva pogotka u ruskom prvenstvu.

U okviru 23. kola ruske Premier lige Samara je danas s 2:1 slavila pobjedu kod Urala, a junak gostiju bio je bh. fudbaler Amar Rahmanović.

Igrala se 16. minuta kada je reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao pogodak za vodstvo gostiju.

Ural do izjednačenja dolazi u 41. minuti. Kashtanov je pogodio s 11 metara.

Dvadeset minuta kasnije domaći tim ostaje s igračem manje, nakon što je Italo dobio drugi žuti karton.

Do drugog pogotka Samara dolazi u 79. minuti i to iz penala, a strijelac je ponovo bio sjajni Amar Rahmanović koji je igru napustio u 87. minuti.

Bili su ovo treći i četvrti pogodak Rahmanovića u ligi ove sezone. Dodao je i dvije asistencije.

Jasno kao dan, danas je bivši igrač FK Sarajevo proglašen i igračem utakmice. Potpuno zasluženo.

S 33 boda njegova Samara sada se nalazi na petoj poziciji. Ural ima 20 bodova na 13. mjestu.

Naredno kolo Samari donosi domaći ogled protiv Rubina iz Kazana, dok će Ural ponovo igrati na svom stadionu i to protiv moskovskog Dinama.