Pogledajte izgled noge Amela Tuke nakon finala
Foto - EPA

Povrijeđen u naguravanju

Amel Tuka povrijeđen je u finalnoj utrci na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Bh. atletičar je završio kao šesti od devet takmičara, ali je tokom naguravanja dobio udarac u kvadriceps.

Srećom, ne radi se o težoj povredi što je potvrđeno iz ekipe bh. atletičara.

"Amel Tuka je za vrijeme utrke na 800 metara dobio udarac u kvadriceps sprintericom jednog od takmičara. Desilo se to za vrijeme naguravanja tokom utrke. Povreda nije teška i Amel se trenutno nalazi na pregledu kod doktora", saopšteno je iz Amelovog tima.

Stigla je i fotografija noge Amela Tuke i vidljiv je udarac.

Ovako to izgleda.

Bh. atletičar je trku završio sa vremenom 1:45.98 i završio je kao šesti u konkurenciji devet takmičara.

Amel Tuka je prije finala trčao 1.44.53 u polufinalnoj trci, a u četvrtfinalu je imao vrijeme 1.45.48. Oba vremena su bolja od današnjeg u finalu.

Zlatnu medalju osvojio je Kenijac Emmanuel Korir sa vremenom 1:45.06, a kenijsko slavlje je 'pojačao' Ferguson Rotich koji je osvojio srebro sa vremenom 1:45.23.

Na trećem mjestu našao se Patryk Dobek iz Poljske koji je imao vrijeme 1:45.39.