Nogometašice Sjedinjenih Američkih Država osvojile su Svjetsko prvenstvo u Kanadi.
Amerikanke su u sjajnom finalnom meču nadigrale Japanke i slavile sa ubjedljivih 5:2.
U prvih pet minuta američke nogometašice postižu dva pogotka preko Lloyd.
Katastrofa po igračice iz Japana je nastavljena, pa je Holiday u 14. minuti povisila na 3:0, a Lloyd postigla treći gol u 16. minuti za 4:0.
Ogimi je smanjila u 27. minuti na 4:1, autogolom Johnstonove u 52. minuti bilo je 4:2 i činilo se da bi se Samurajke u potpunosti mogle vratiti u meč.
Ipak, Heath u 54. minuti postiže peti gol za SAD, te Amerikanke dolaze do naslova svjetskog prvaka.
Za Amerikanke je ovo svjetski naslov prvi nakon 16 godina, te ukupno treći.
ALL GOALS | USA 5-2 Japan FIFA Women's World... by footballTV
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.