Anderlecht uvjerljiv u Bruggeu za prvu pobjedu u sezoni

Jupiler liga, 2. kolo

Tek u drugom kolu su aktuelni prvaci Belgije, nogometaši Anderlechta, stigli do prvih bodova.

Anderlecht je proteklog vikenda, na otvaranju prvenstva, poražen kod kuće od Lokerena, a izabranici holandskog stručnjaka Johna van den Broma deklasirali su večeras Cercle Brugge.

Utišali su se domaći navijači na Jan Breydelstadionu već u sedmoj minuti kada je Olivier Deschacht pogodio za 0:1.

Talentirani Matias Suarez u 41. minuti matira Brama Verbista za sigurnijih 2:0 u korist gostiju.

Sve je, s dva pogotka u nastavku, riješio Massimo Bruno, koji je proglašen igračem utakmice. Asistirao je i kod vodećeg gola. Riječ je o 19-godišnjem igraču veznog reda.