
Real mu nameće ekipu
Niko ga ne pita previše: Arda Guler već zna ime tima gdje će igrati naredne sezone
Turski fudbaler Arda Guler (20) naredne sezone će vjerovatno otići na posudbu, a izgledna opcija je odlazak u njemačku Bundesligu.
Arda Guler uzaludno troši vrijeme u Real Madridu. Carlo Ancelotti ne računa previše na njegove usluge, pa je 20-godišnjak veoma blizu odluke o odlasku na posudbu.
Od čvrstog 'ne', preko 'možda', došao je do jakog 'da' za opciju o posudbi, a navodno turski fudbaler već zna i ime kluba u kojem će igrati.
"Arda Guler je igrač koji je na tržištu. Mnogo je zainteresovanih za njegove usluge. Klub ga se ne želi riješiti, ali ga je spreman poslati na posudbu", navode španski mediji i dodaju:
"U posljednjih nekoliko sati kruži informacija kako ga želi Eintracht iz Frankfurta. Njemački tim ga silno želi za narednu sezonu."
Ipak, Arda se oko odlaska u Frankfurt još predomišlja.
Oglasi
"Frankfurt trenutno nije destinacija koja mu se dopada. Smatra da to nije dovoljno elitan tim i da je odlazak tamo zapravo pad nekoliko stepenica u karijeri."
Negdje će morati igrati. Eintracht je usprkos negodovanju ozbiljna opcija.
"Florentino Perez mu je saopštio da ima budućnost u Realu. Zbog toga je odbio neke ponude koje su došla i za koje smatra da nisu dobre za njega. Dosta će na odluku utjecati i ostatak sezone."
Arda ne igra previše, ali usprkos tome želi ostati i pokazati da vrijedi. Za sada nije ispunio očekivanja i glavni problem je odbrana u kojoj jako loše pokriva rivale.
Oglasi
Real smatra da je najbolje da ode na posudbu. Pregovori s timom iz Frankfurta su veoma ozbiljni i vidjet ćemo hoće li mladi fudbaler tamo i završiti.
Guler je ove odigrao 29 utakmica u svim takmičenjima uz učinak od tri gola i pet asistencija.
Treba istaći da bi uz Gulera put Bundeslige mogao i mladi brazilski napadač Endrick koji također nema previše prostora za igru.
Za njega se također traži tim, ali za sada su ponude koje stižu samo došle iz Engleske.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.