Areola na teren izašao sa slušalicama i oduševio cijeli svijet

Imao je dobar razlog za to

Esmer Oštraković

Utakmicu u okviru 8. kola Premiershipa u nedelju su odigrali West Ham i Newcastle, a navijači su imali šta da vide na ovom susretu.

Sjajna utakmica i četiri gola na kraju je završena bez pobjednika, a konačan rezultat bio je 2:2.

Domaći tim prvi je došao do prednosti i to već na samom otvaranju utakmice. Igrala se 8. minuta kada je Souček matirao golmana gostiju.

Drugi dio utakmice donio je preokret Newcastlea, ali West Ham se nije predavao i spasili su bod na kraju.

Preokret gostiju kreirao je Isak koji je za samo pet minuta postigao dva gola i to u 57. i 62. minuti.

Konačan rezultat u 89. minuti postavio je Kudus.

Ono o čemu svi pričaju nakon ove utakmice jeste potez golmana West Hama, Alphonsea Areole.

Naime, on je na teren izašao sa slušalicama na ušima, ali imao je itekako dobar razlog za to.

Prije početka utakmice Areola je shvatio da dječak kojeg izvodi na teren ima autizam i da mu smeta buka sa terena i da se plaši svega oko sebe.

Areola je odlučio da, baš kao i dječak koji je morao nositi slušalice, barem na kratko bude kao i on, te je oduševio cijeli svijet.