Argentina bolja od Urugvaja, Aguerov gol presudio

Copa America

Argentina je upisala prvu pobjedu na Copa Americi, pošto je sinoć savladala Urugvaj s 1:0.

Argentinci su propustili dva gola prednosti protiv Paragvaja, no protiv Urugvaja su stigli do prve pobjede i na dobrom su putu da se plasiraju u nokaut fazu jer u zadnjem kolu grupe B igraju protiv nemoćne Jamajke i bod će im biti dovoljan.

Aguero je u 25. minuti zaprijetio, no golman je dobro odbranio. Nije bilo pravih prilika u ostatku prvog dijela.

Argentina stiže do vodstva u 56. minuti. Pablo Zabaleta je ubacio, a Aguero loptu poslao u mrežu pored Fernanda Muslere.

Muslera je u 83. minuti uspio da odbrani udarac Messija, a Urugvaj je u 90. bio blizu izjednačenja, no Sergio Romero je zaustavio udarac Abela Hernandeza.