Arsenal izvukao pobjedu na St. James Parku, poraz Stokea

Premiership

Teme:

Fudbaleri Arsenala savladali su u 30. kolu engleske Premier lige kao gosti ekipu Newcastlea s 2:1.

Kako je na početku krenulo činilo se kako će Topnici lagano stići do tri boda, ali su na kraju uz dosta muke upisali pobjedu.

S dva gola Oliviera Girouda Arsenal je imao prednost od 2:0 nakon prvih 45 minuta, da bi na otvaranju drugog poluvremena Sissoko vratio nadu Newcastleu pogotkom za 2:1.

Do kraja je Arsenal strepio. Domaći su napadali svim silama, ali je usprkos velikom broju prilika ostalo do kraja 2:1 za tim Arsenea Wengera.

Stoke City je na Britannia stadionu poražen od Crystal Palacea s 2:1.

Krenuo je dobro Stoke, a pogotkom Dioufa su poveli s 1:0 nakon 14 minuta igre. Međutim, Murray s penala i Zaha u nadoknadi prvog dijela donose pobjedu gostima.

Asmir Begović je napravio penal koji je doveo do izjednačenja rezultata.

Tottenham je zahvaljujući sjajnom Harryju Kaneu savladao Leicester s 4:3. Kane je upisao hat-trick u ovom susretu, te je pokazao da se radi o sjajnom napadaču.

Southampton je s 2:0 savladao Burnley, dok je Swansea slavio kao gost u Birminghamu kod Aston Ville s 1:0.

Premier liga, 30. kolo:

Newcastle - Arsenal 1:2 (Sissoko 48' / Giroud 24', 28')
Stoke - Crystal Palace 1:2 (Diuof 14' / Murray 41'p, Zaha 45+2')
Tottenham - Leicester 4:3 (Kane 6', 13', 64'p, Schlupp 85'ag/ Vardy 38', Morgan 50', Nugent 90)
Southampton - Burnley 2:0 (Long 37', Shackell 58'ag)
Aston Villa - Swansea 0:1 (Gomis 88')

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: