Ludnica na Emiratesu - Prečke, promašeni ziceri, na kraju treći poraz Arsenala u nizu

Liverpool slavio i prošao dalje

Esmer Oštraković

Fenomenalnu utakmicu u okviru FA Kupa odigrali su Arsenal i Liverpool na Emiratesu, a pobjedu od 2:0 ostvarila je gostujuća ekipa.

Topnici su dominirali, posebno na otvaranju utakmice, ali je nevjerovatno šta su sve uspjeli da promaše na ovom susretu.

Već u trećoj minuti zicer za Arsenal. Nelson je predriblao golmana Liverpoola, ali nije uspio loptu ubaciti u gol.

Nova šansa za Arsenal u 12. minuti. Čak tri udarca uputili su domaći u jednom napadu, ali lopta nije ušla u gol.

Najopasniji u ovom napadu bio je pokušaj Odegaarda, ali je pogodio prečku. Nastavili su domaći sa napadima, ali lopta nije htjela u gol.

Prvu pravu priliku Liverpool je imao tek u 45. minuti. Trent Alexander-Arnold je bio u sjajnoj poziciji, ali je pogodio prečku.

Na otvaranju drugog poluvremena nova sjajna šansa za domaće. Ovaj put je pokušao Saka, ali je nevjerovatno da nije uspio postići gol.

Četiri minute kasnije proba je Nunez za Liverpool, ali lopta ide malo pored gola.

Ponovo je u 59. minuti u prilici bio Bukayo Saka, ali je ponovo uspio promašiti pravi zicer.

Nakon toga malo zatišja, ali samo do 78. minute kada se istakao Ramsdale. Diaz je pokušao, svi su loptu vidjeli u golu, ali reagovao je fenomenalno golman Arsenala.

Minut kasnije Jota je šutirao glavom nakon kornera, ali je pogodio prečku.

Prvi gol na utakmici viđen je u 81. minuti, a vodstvo Liverpoolu donio je Jakub Kiwior autogolom.

Arsenal do kraja utakmice nije uspio doći do poravnanja, ali jesu gosti do drugog gola i to duboko u sudijskoj nadoknadi. Strijelac je bio Diaz.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Arsenal Moje Teme

DOKTOR_GAZ_
AR567ALU je FA KUP NEBITAN...oni su se FOKUSIRALI na NEOSVAJANJE PRVENSTVA I LIGE SAMPIONA ove sezone..