Sterling srušio Arsenal na Emiratesu

City slavio u derbiju

Manchester City je danas u gostima pobijedio Arsenal sa 1:0 u derbiju 25. kola engleskog Premiershipa.

Građani su odlično otvorili današnju utakmicu i do prednosti stigli već u drugoj minuti. Mahrez je centrirao s desne strane, a pogodak za 1:0 postigao je Sterling.

Tada se očekivalo da ćemo gledati na Emiratesu utakmicu punu golova i niko nije slutio da će to biti jedini pogodak za meču.

Arsenal je u prvom dijelu pokušavao da se vrati u meč, no Građani nisu uspjeli da ozbiljno zaprijete golu Edersona.

Tek smo u 56. minuti vidjeli novu veliku priliku na meču. U šansi je bio Gundogan koji je pokušao s dvadesetak metara, ali je golman Arsenala ovaj put bio siguran.

City je do drugog gola mogao i u 80. minuti kada je Jesus uposlio Cancela koji je bio u odličnoj šansi, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi tik pored lijeve stative.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i City je uspio da dođe do nova tri boda. Građani su prvi sa 59 bodova i imaju deset bodova više od Leicestera. Arsenal je deseti sa 34 boda.