Magija Gabriela Jesusa odvela Arsenal na vrh tabele!

Topnici slavili protiv Seville

Esmer Oštraković

Večeras su odigrane dvije utakmice u grupi B u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka.

Arsenal je slavio na gostovanju kod Seville, te je na taj način preuzeo prvo mjesto na tabeli. Topnici su ostvarili pobjedu od 2:1.

Prvo poluvrijeme, sve do same završnice, nije ponudilo praktično ništa. U završnici je goste u vodstvo doveo Martinelli.

Sjajno se okrenuo Gabriel Jesus, te je izbacio Martinellija samog na golmana domaće ekipe, a ovaj je to iskoristio i postigao gol.

Na otvaranju drugog poluvremena Arsenak postiže i drugi gol. Fenomenalno se na lijevoj strani snašao Gabriel Jesus i postigao je majstorski pogodak.

Sevilla je srednom drugog poluvremena nakon kornera uspjela smanjiti prednost Topnika na 2:1. Strijelac gola bio je Gudelj.

Ipak, više od toga Sevilla nije mogla, te je Arsenal upisao jako važnu pobjedu na ovom gostovanju.

Lens i PSV podijelili su bodove, a konačan rezultat na ovoj utakmici bio je 1:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je neke prilike, ali nije bilo golova.

U drugom poluvremenu prvi do vodstva stižu gosti. Igrala se 55. minuta kada je Bakayoko postigao gol za PSV.

Konačan rezultat utakmice postavio je Wahi golom u 65. minuti.

Nakon ovog kola Arsenal je prvi na tabeli sa šest osvojenih bodova dok je Lens drugi sa pet bodova.

Treća je Sevilla koja ima dva boda, a isto toliko ima i PSV koji se nalazi na posljednjem mjestu.

U narednom kolu Arsenal će na Emiratesu dočekati Sevillu, dok PSV na svom terenu igra protiv Lensa.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: