Fenomenalan preokret Begovića i Bournemoutha
Foto - Screenshot

Gubili 0:2, pa zabili četiri gola

Bournemouth je u derbiju 12. kola Championshipa na svom Vitality stadionu savladao Reading sa 4:2.

Loše je krenulo po Begovića u ovom meču. Bh. golman je skrivio penal u četvrtoj minuti, a Joao je pogodio za 0:1.

Napadao je Bournemouth u prvom poluvremenu. Ipak, nikako nisu moglo da dođu do gola, a zatim je uslijedila sjajna akcija gostiju u 43. minuti koju u gol pretvara Aluko za 0:2.

U nastavku meča je na terenu postojao samo Bournemouth i domaći su na kraju došli do velikog preokreta.

Solanke je u 56. minuti zabio za 1:2, a samo tri minuta kasnije Danjuma zabija za 2:2.

Cook u 77. minuti donosi prednost domaćem timu, a u 89. minuti Solanke zabija gol za konačan rezultat susreta od 4:2.

Bournemouth je ovom pobjedom preuzeo vrh tabele od Readinga.