Astana u finalu, Smajlagiću 90 minuta

Nalazi se pred osvajanjem prvog trofeja u novom klubu

S. Mlaćo

U meču polufinala Super Kupa Kazahstana Astana je savladala Shakhtar sa 2:0  i plasirala se u finale.

Tomašević je doveo Astanu u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je u 73. minuti Barseghyan.

Bh. napadač Semir Smajlagić pružio je kvalitetnu partiju za Astanu i na terenu proveo svih 90 minuta.

Smajlagić je nedavno potpisao ugovor sa višestrukim prvakom Kazahstana, a sjajne igre pružao je u prijateljskim mečevima. Sada je nastavio u zvaničnim utakmicama i nema sumnje da je napravio pravi potez promjenom sredine ove zime.

Priliku za prvi trofej s novim klubom će tražiti protiv pobjednika duela Tobol - Almaty koji se igra sutra u 12 sati.