Zukanović u stilu pravih golgetera

Odlična sezona za bh. fudbalera

H. Zilić

Zanimljiv meč u 23. kolu grčke Super lige odigrali su Asteras i Panetolikos, a gledatelji su vidjeli četiri gola i dosta uzbuđenja. Završeno je rezultatom 2:2.

U početku utakmice bez nekih uzbuđenja, a onda u finišu prvog poluvremena prava ludnica na terenu.

Nakon nekoliko propuštenih prilika pred oba gola, mreže su se tresle i to dva puta.

Panetolikos je poveo 0:1 u 42. minuti golom Diaza, a u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Miritello poravnava na 1:1.

U nastvaku na scenu stupa bivši bh. reprezentativac Ervin Zukanović koji igra odlično ove sezone u dresu Asterasa.

Iako je po vokaciji defanzivac, Zukanović se itekako snalazi pred protivničkim golom i u 65. minuti pogađa za 2:1 vodstvo Asterasa.

Za Zukanovića je ovo bio treći gol u sezoni, a ima na svom kontu i jednu asistenciju.

Domaćini ipak nisu izdržali i u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena Oikonomou pogađa za konačnih 2:2.

Gubitak ova dva boda mogao bit koštati Asteras jer će u naredna tri kola regularnog dijela vodit borbu sa Lamiom za šestu poziciju koja vodi u Ligu za prvaka.

Potražite više informacija na temu Super League:

Asteras je trenutno semdoplasirani sa 30 bodova, četiri manje od Lamie.

Prvih šest kluboa nakon regularnopg dijela u Gčrkoj igraju Ligu za prvaka, a ekipa plasirane od 7. do 14 mjesta igraju Ligu za opstanak.