Villini dječaci nisu imali šanse za senzaciju protiv Liverpoola
Foto - EPA

Visoka i očekivana pobjeda Redsa

Liverpool se plasirao u šesnaestinu finala FA Kupa nakon što je večeras kao gost savladao Aston Villu sa 4:1.

Domaći sastav je pokošen koronavirusom. Nijedan prvotimac nije bio u sastavu tima i Villa je morala igrati sa omladincima koji su se dobro pokazali protiv velikog favorita.

Loše je krenulo po domaći tim. Mane je u četvrtoj minuti pogodio za 0:1 i činilo se kako je će gosti lagano sve riješiti jako brzo u ovom meču.

Napadao je tim Jurgena Kloppa i nakon gola. Međutim, golman Onodi je skidao sve u prvom poluvremenu, da bi u 41. minuti stigao šok za goste. Kontru domaćeg tima za pogodak i 1:1 završava 17-godišnji Louie Barry.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a Liverpool je očekivano u nastavku odlučio da dodatno pritisne omladince Ville.

Do 60. minute se čaklo na pogodak, a zatim se sve otvorilo za goste. Wijnaldum zabija za 1:2 u 60., a zatim Mane u 63. i Salah u 65. minuti završavaju posao u ovom meču za konačnih 1:4.

Omladinci Ville su pružili dobar otpor, ali realno protiv Redsa večeras nisu imali šta tražiti na terenu.