Jučer bio na AKN u Obali Slonovače, danas izbacio Barcelonu iz Kupa Kralja!
Dramatična utakmica u Baskiji.

Bilbao slavi

E. Ganibegović

U četvrtfinalu Copa del Reyja sastali su se Athletic Bilbao i Barcelona. Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 2:2, pa smo gledali produžetke. Tamo smo vidjeli dva gola, a postigli su po gol braća Nico i Inaki Williams.

Gorka Guruzeta već u prvoj minuti donosi vodstvo domaćem timu. Bio je na pravom mjestu i odbijenu loptu poslao u gol.

Novi problem za Xavija u 23. minuti. Balde je izašao zbog povrede, a umjesto njega ušao je Fort.

Robert Lewandowski više sretno nego spretno postigao je pogodak za 1:1 u 26. minuti, što je najavilo potpuni preokret.

Šest minuta kasnije magija. Lamine Yamal je primio loptu na rubu kaznenog prostora i postigao fantastičan gol.

Mogla je Barcelona do trećeg gola u nadoknadi prvog dijela, no golman Bilbaa brani udarac Torresa.

Oihan Sancet glavom pogađa mrežu Barcelone na samom otvaranju drugog dijela za 2:2.

Mogao je uslijediti preokret u 56. minuti. Glavom je Guruzeta propustio realizovati sjajnu šansu.

Yamal u 65. minuti promašuje novu šansu, no na drugoj strani nije bio precizan ni Williams pet minuta kasnije, kao ni osam minuta kasnije.

Posljednju veliku priliku Barcelona je imala preko Yamala. Prešao je i golmana i šutirao preko gola.

Gledali smo miran prvi produžetak, oprezan s obje strane, a onda šok za Barcelonu u 105. minuti. Williams je pogodio za 3:2 i donio pobjedu svom timu i prolazak dalje.

Pobjedu je u prvoj minuti nadoknade drugog produžetka ovjerio Nico Williams, brat Inakija Williamsa.

Zanimljivo, Inaki Williams je prije 24 sata bio u Obali Slonovače. Učestvovao je s Ganom na Afričkom kupu nacija koja je primila dva gola od Mozambika u posljednjim minutama utakmice 3. kola grupne faze i tako remizirala, te ostala bez plasmana dalje.

Williams je privatnim letom preko Pariza stigao do Bilbaa i večeras izbacio Barcelonu. Imao je jednu sjajnu šansu i u drugom produžetku, ali mu Inaki Pena glavom brani udarac.

Real Sociedad i Mallorca su se već ranije plasirali u polufinale. Posljednjeg putnika dobiti ćemo nakon što utakmicu odigraju Atletico Madrid i Sevilla.